Gymnastické kruhy HMS

Chcete viset jako netopýr? Běžte do parku na strom, tady se cvičí.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
26.4.2024
Možnosti doručení
1 290 Kč 1 066,12 Kč bez DPH
Gymnastické kruhy HMS

 Pokud se cvičí na kruzích, ideálně na dřevěných a takových, který mají prošitý popruhy s očíslovanými oky. Odpadá tak nekonečný štelování, abyste měli kruhy ve stejný výšce.

 

Jaký je rozdíl mezi hrazdou a kruhy?

Hrazda je rovná, kruhy jsou kulatý. Zároveň - oproti hrazdě můžete při cvičení na kruzích dlaněmi hýbat nezávisle na sobě a podle potřeby vašich ramen, dál můžete kruhy libovolně otáčet a volit jakýkoli úchop (nadhmat, podhmat a cokoli mezi tím). Navíc jsou celkem snadno výškově nastavitelný.

 

Jak a kam to přidělám? 

Máte hrazdu, tak máte zároveň místo, kam pověsit kruhy. Ideální je mít buď stojací hrazdu nebo nějakou, která je spuštěná ze stropu. V takovém případě budete mít na všechny strany kolem kruhů dost místa, na rozdíl od hrazdy ve zdi, kde jste limitovaní vzdáleností od zdi.

 

Pokud hrazdu nemáte, dá se to řešit úchytama do stropu. Ty doporučujeme dát cca na šířku ramen. Důležitý je zjistit, co ve stropu je. Pokud je třeba ze sádrokartonu, moc tam kruhy držet nebudou. Nejste Bořek stavitel? Radši se s někým poraďte.

 

Něco technickýho o kruzích HMS TX08:

Délka popruhu: 264 cm

Maximální zatížení: 200 kg

Průměr kruhů: 23 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Nevyplňujte toto pole:
6.6.2023 09:11
Pokud chce někdo tyto kruhy opravdu do parku na strom, tak to není dobrá volba. Kvůli systému nastavení výšky (oka s háčky) budete jen těžko hledat strom (větev), který bude ideálně rovný. Suche.cz
Odpovědět
Výška úchytu kruhů 23.5.2023 12:13
Ahoj, chci si připravit úchyt na kruhy ve sklepě. Nemám tam úplně vysoký strop. Rád bych se zeptal na ideální výšku úchytu, případně na výšku dostačující pro program koule a kruhe. Díky, s pozdravem Martin Zikmund
Odpovědět
6.6.2023 15:32
Hezký den Martine, prý jste dostal potřebné info na našem semináři přímo od trenéra. Minimální výška je taková, abyste zvládl udělat shyb s pokrčenými koleny. :)
6.6.2023 09:06
Dobrý den, neznám koulí program, ale očekávám, že tam budou minimálně shyby. Pro zavěšení kruhů je minimálně 2m potřeba, ideálně 2.5m až 3m Kolik měříte ? Přidejte k tomu ruce (volný pasivní vis) + prostor pro kruhy. Tolik do výšky byste ideálně potřeboval, aby pro visu byly novy ve vzduchu. -- Suche.cz